belka górna znak elektroniczny motyl napis Inspiracje Biznesowe

     

grafika wzornictwo przemyslowe znak napis MAKI

 

WSPÓŁPRACA

TECHNOLOGIE I MATERIAŁY PORT FOLIO MENU
PROPOZYCJE PRAC REFERENCJE BRANŻOWE
 

ROZWÓJ OFERTY PRODUKTOWEJ PAŃSTWA FIRMY

 
Prace z zakresu wzornictwa przemysłowego to wymierny element budowania przewagi konkurencyjnej zmierzający do wsparcia sprzedaży i wyróżnienia Państwa oferty na rynku dla aktualnych i nowych grup klientów. Znaczenie treści produktu ale i formy w czasach intensywnej presji innych uczestników rynku jest wysoce poszukiwanym atrybutem przez Klientów. W wielu przypadkach to atrakcyjność wizualna, innowacje i ergonomia mają znaczący udział w decyzjach zakupowych. Trend ten dotyczy nie tylko producentów dóbr konsumpcyjnych ale przenosi on swój mechanizm na dobra inwestycyjne. Estetyczna inwestycja firmy jest jej wizytówką i sygnałem dynamicznego rozwoju dla pracowników i otoczenia firmy - w pracy także kupujemy naszymi zmysłami.
 

Wykres - nowe-wzornictwo przemysłowe w firmie - 6 argumentów

 

Prace wzornicze realizowane są na podstawie analizy trendów rynkowych krajowych, europejskich i globalnych, autorskiego systemu procedur i technik kreowania pomysłów. Znajdywanie rozwiązań, alternatyw dla zadanych tematów wzorniczych, poszukiwanie nowych produktów, nowych idei, funkcji, zastosowań to fundament warsztatowy realizowanych prac. Prace mają szczególny wyróżnik w postaci ich optymalizacji przez autorskie narzędzia informatyczne wyspecjalizowane na: ergonomię dłoni, ergonomię stanowisk pracy, linie kształtowe, efekty świetlne itp.

Poza pracą projektową do bezpośredniego wdrożenia - Opracowanie Wzornicze, opracowywane są wizje nowych kategorii, ofert i produktów. Wyniki takich prac zawarte w Studium Wzorniczym, Studium Futurystycznym lub Studium Innowacyjnym dotyczą zarówno firm produkcyjnych, usługowych jak i handlowych, które planują rozwój swojej oferty w perspektywie od roku do trzech, pięciu lub więcej lat.

 

WARSZTAT TWÓRCZY - AUTORSKIE SYSTEMY INFORMATYCZNE

 

znak sysem modelowania obiektów ergonomiii dłoni

 

System Modelowania Obiektów Ergonomii Dłoni  SMOED w jego pełnej uaktualnionej wersji na dwie dłonie biorące w jednym czasie udział w użytkowaniu produktów.

To innowacyjne narzędzie informatyczne powstało z inicjatywy naszych współpracowników do opracowywania ergonomicznych kształtów części maszyn, urządzeń i przedmiotów w których następuje bezpośredni kontakt z dłońmi i palcami użytkownika.

Temat jest tak wszechstronny i tak obszerny a jednocześnie tak mało dopracowany w wielu wyrobach iż warto stosować dodatkowe wsparcie projektowe dla podnoszenia jakości i szybkości przygotowania projektów.

SMOED sprawdza się idealnie w wspomaganiu projektowania:

 • obudów urządzeń, sprzętu AGD, narzędzi ręcznych i naręcznych,
 • obudów urządzeń łącznościowych, przywoławczych,
 • wszelkiego rodzaju klamek, uchwytów, gałek, pochwytów, popychaczy, odciągaczy, pokręteł,
  przycisków, rękojeści, wskaźników komputerowych.

SMOED ma za zadanie nakreślić na wstępie lub potwierdzić słuszność już obranych kierunków projektowania tak by końcowo powstał wygodny, użyteczny i estetyczny produkt.

SMOED jest cały czas rozwijany i został sprawdzony w Audytach Wzorniczych już produkowanych wyrobów dla ich optymalizacji ergonomicznej i wzorniczej co pozwoliło odkryć nowe kierunki rozwoju produktów i wprowadzić innowacyjne usprawnienia obsługi.

 

znak optymalizacja przestrzeni użytkowania produktów

 

Wygodnie znaczy wydajnie i bezpiecznie - popraw ergonomię stanowisk pracy

Narzędzie Optymalizacji Przestrzeni Użytkowania Produktów - to kolejne autorskie narzędzie od wspomagania projektowania. Przez definiowanie zmiennych układów antropotechnicznych otrzymujemy wskazania optymalizacji produktów pod kątem ergonomii całego ciała użytkowników będącego w interakcji z produktem. Pozwala to na prześledzenie różnych etapów wykorzystania produktów i ich optymalizacji nie tylko samej konstrukcji i funkcjach bezpośrednich ale też logistycznych, serwisowych, porządkowych, opakowaniowych i innych.

System ma za zadanie wskazywać różnorodne aspekty interakcji produktu z człowiekiem w kontekście
wspólnej przestrzeni jaką współdzielą i w jakiej zachodzą kilku minutowe lub wielogodzinne interakcje.
To z tych przedziałów czasowych użytkowania produktów tworzą się opinie, powstaje wydajność oraz
w dalszej perspektywie czasu mogą pojawiać się sygnały braku wygody i przemęczenia.

Oprogramowanie do Optymalizacji Przestrzeni Użytkowania Produktów sprawdza się idealnie w wspomaganiu projektowania:

 • stanowisk pracy z maszynami i urządzeniami technicznymi - przemysłowymi, biurowymi i domowymi,
 • optymalizacji pulpitów i kabin sterowniczych maszyn i urządzeń w różnych branżach przemysłowych,
 • zestawów mebli biurowych, sklepowych, warsztatowych i domowych,
 • infrastruktury miejskiej i małej architektury,
 • wyposażenia pojazdów użyteczności publicznej - autobusy, tramwaje, pociągi, minibusy.

Oprogramowanie do Optymalizacji jest cały czas rozwijane i zostało wykorzystany w szeregu Opracowaniach Wzorniczych. Wskazania oprogramowania pozwoliły ukierunkować prace na dodatkowe drogi optymalizacji kształtowej i wymiarowej.

Współdziałanie oprogramowania do Optymalizacji Przestrzeni Użytkowania Produktów, Generatora Linii Kształtów, Systemu SMOED i  dostarcza wymiernych danych będących wstępem do twórczych prac kreacyjnych i projektowych nad nowymi produktami i unowocześnieniem tych będących aktualnie w Państwa ofercie

System Optymalizacji Przestrzeni Użytkowania Produktów został z powodzeniem wykorzystany
w pracach nad optymalizacją:

 • info-kiosków i prezenterów komputerowych,
 • systemowych mebli sklepowych,
 • stanowiska do długotrwałej pracy przy komputerach i stanowiskach sterowniczych,
 • urządzeń grzewczych,
 • produktów z polimerobetonu,
 • stolarki drzwiowej,
 • konstrukcji przystanków pasażerskich,
 • wzorów wanien wieloosobowych,
 • wzorów ram rowerowych,

... i wielu innych

 

znak generator linii kształtów produktów

 

Linie kształtów to granice marzeń klientów, prac projektantów i realiów technicznych inżynierów

Generator Linii Kształtów Produktów to nasze kolejne autorskie narzędzie od wspomagania projektowania. To połączenie analizy rynku wybranej branży z produktami Państwa firmy w wymiarze trójwymiarowych kształtów i ich fizycznych granic - linii.

Generator Linii ma za zadanie pokazać przestrzeń twórczą dla nowych kształtów produktów mając na uwadze walory wyróżniające tak by finalnie powstał estetyczny produkt. Interaktywny system pozwala generować - inspiracyjne kształty - to podstawa do dalszych twórczych prac oraz mocny fundament tworzenia dodatkowych innowacji i przewag konkurencyjnych.

Współgranie zestawu Generatora i Systemu SMOED dostarcza wymiernych danych będących
wstępem do twórczych prac kreacyjnych i projektowych

Generator linii sprawdza się idealnie w wspomaganiu projektowania:

 • obudów i linii gabarytowych maszyn i urządzeń o dowolnych wymiarach - pojazdy, zabudowy specjalistyczne,
 • obudów sprzętu komputerowego, AGD, RTV-SAT,
 • obudów urządzeń technicznych i przemysłowych: sterowanie, automatyka, pomiary, elektroenergetyka, napędy.

Generator jest cały czas rozwijany i został wykorzystany w szeregu Opracowaniach Wzorniczych w branżach o dużej ilości przepracowanych wzorów przez firmy konkurencyjne. Wskazania generatora pozwoliły ukierunkować prace na dodatkowe drogi projektowania kształtów a wraz z nimi innowacyjnych funkcji wyróżniających produkty naszych Klientów wśród konkurencji.

System Generatora Linii Kształtów został z powodzeniem wykorzystany w pracach nad optymalizacją:

 • nowych wzorów opraw oświetleniowych,
 • nowych wzorów kołpaków i felg samochodowych,
 • nowych wzorach wyrobów ze szkła artystycznego i naczyń ceramicznych,
 • nowych wzorów klamek, gałek i szyldów,
 • obudów urządzeń elektronicznych,
 • rozwoju i miniaturyzacji obudów elementów sterujących maszyn i urządzeń.

... i wielu innych

 

znak dekroacyjne efekty swietlne lamp do wnętrz

 

Podstawowa funkcja produktu staje się jego wyróżnikiem

Dekoracyjne Efekty Świetlne Lamp i świeczników to nasze kolejny autorski system oparty na oprogramowaniu wspomagającym tworzenie efektów świetlnych za pomocą obudów przednich i tylnich, odbłyśników, rastrów, filtrów, kloszy, elementów optycznych i światłowodowych będących częścią opraw lamp. Dzięki naszemu systemowi możliwe jest uzyskanie ciekawych i niepowtarzalnych efektów wizualnych powstałych przez kształtowanie rozsyłu światła z żarówek tradycyjnych, świetlówek, diod LED i OLED, żarówek energooszczędnych, świeczników itp.

Wspomaganie prac wzorniczych nad nowymi oprawami wraz z optymalizacją efektów świetlnych pozwala na tworzenie niepowtarzalnych, konkurencyjnych i efektownych produktów na rynek oświetleniowy - operowanie światłem z efektami powierzchniowymi i przestrzennymi.

Poza możliwościami kształtowania światła ze źródeł elektrycznych możliwe jest kształtowanie światła dla dekoracyjnych elementów wyposażenia wnętrz wyposażonych w świeczki tradycyjne, specjalne i tealight - kinkiety, świeczniki użytkowe i dekoracyjne. Dodatkowym kierunkiem prac są efekty świetlne dla elementów dekoracyjnych pracujących w oparciu o światło naturalne.

System Dekoracyjne Efekty Świetlne Lamp został praktycznie użyty do: optymalizacji pomysłów wzorniczych opraw lamp przypodłogowych i ściennych LED, lamp technicznych wewnętrznych, lamp budynkowych ... W ramach prac wzorniczych możemy optymalizować tym systemem nowe pomysły jak i Państwa starsze produkty które podlegają aktualnie odświeżeniu i aktualizacji.

 
Kontakt: biuro@inspiracjebiznesowe.pl,  tel. 501-371-808

 

POWRÓT DO GÓRY