belka górna znak elektroniczny motyl napis Inspiracje Biznesowe

     

grafika identyfikacja firmy yin i yang ramiona niebieskie zielone

 

NAZWA

ZNAK FIRMOWY KREACJE
PROMOCYJNE
MENU

KREACJE SŁOWNE

SYSTEM
IDENTYFIKACJI
WDRAŻANIE
 

ZNAK FIRMOWY

 

Jest trzonem Państwa programu budowania wizerunku marki i firmy, jej promocji i  całościowej strategii marketingowej. Znak firmowy prezentuje Państwa firmę lub instytucję  w maksymalnie skondensowany sposób. W większości przypadków wraz z nazwą jest jedną z pierwszych informacji docierających do potencjalnych klientów i otoczenia. To narzędzie które pozwala na pokazanie  swojego istnienia na rynku, swojej oryginalności, ciekawej oferty i pozycji w branży.

Funkcją znaku firmowego jako formy graficzno - literowej jest przekazanie nazwy firmy, tworzenie wizerunku i zasygnalizowanie branży w której działa firma. Aby znak firmowy był skutecznym elementem reklamowym, by był   rozpoznawany i kojarzony z firmą potrzebne jest konsekwentne jego stosowanie. Proces ten jest długotrwały, ale osiągnięcie go należy zacząć od opracowania profesjonalnego projektu.

Niewłaściwy znak firmowy stanowi tylko niepotrzebny balast. Problemem przy tworzeniu znaków firmowych jest to, iż większość ludzi stosuje wobec nich nieodpowiednie kryteria. Zamiast tworzyć narzędzie biznesowe, które ma prezentować nazwę i charakter firmy, powstają "ładne" i wymyślne znaczki ku pokrzepieniu serc ich twórców oraz właścicieli.

Opracowanie znaku nie jest proste, oczywiście opiera się w pierwszej części na pomyśle i wizji, w której niebagatelny wkład ma sam zlecający. Jednak by uzyskać swój ostateczny wygląd musi być poddany wielorakiej obróbce.

Efektem posiadania dobrego znaku firmowego jest:

  • łatwe rozpoznawanie i przypominanie się firmy i jej oferty,

  • niższe koszty działań promocyjnych,

  • łatwość promocji firmy w różnych formach,

  • szybsze tworzenie wiarygodnego wizerunku firmy,

  • systemowe opracowanie całościowej identyfikacji patrz - System Identyfikacji Marki.

Efekty te można uzyskać przez konsekwentne utożsamianie się z znakiem firmowym, stosowanie go we wszystkich materiałach promocyjnych, biurowych i ofertowych.

Biorąc za przykład znak firmowy każdego dużego, ogólnie znanego przedsiębiorstwa, wiemy iż ten efekt uzyskano przez wielomilionowe nakłady na kampanie promocyjne, ale także przez konsekwentne umieszczanie znaku we wszystkich materiałach, produktach i reklamach, z którymi styka się klient. Na nic by się nie zdały wysokie nakłady, jeżeli co chwilę zmieniano by znak firmy, zlecano  "dopracowanie" go coraz to innym ludziom, ustalano inne kolory, kształty, kroje liter ...

Powyższy przykład pokazuje, że firmy duże, średnie jak i małe muszą przywiązywać dużą wagę do
najważniejszego elementu promocyjnego jakim jest znak firmowy. W dłuższej perspektywie czasu skuteczny znak który z czasem przeobraził się w rozpoznawalną markę to kwintesencja i podsumowanie prowadzonego wiele lat biznesu - to być albo nie być firmy na rynku - to w wielu przypadkach kluczowy składnik majątku firmy i jej wartości.

 

PRZYKŁADY ZAPROJEKTOWANYCH ZNAKÓW FIRMOWYCH

 

referencje - znaki firmowe - 1

 

referencje - znaki firmowe - 2

 

referencje - znaki firmowe - 3

 

referencje - znaki firmowe - 4

Znaki firmowe są własnością poszczególnych firm - podane są w celach informacyjnych
 

 

Zapraszamy do ustalenia niezobowiązującego kontaktu w formie rozmów telefonicznych lub spotkania. Zaprezentujemy Państwu nasze referencje, przykłady wdrożeń Systemów Identyfikacji Marki, nazw, znaków firmowych i kreacji. Dostarczymy wiedzę na temat wymiernej przewagi konkurencyjnej jaką jest
konsekwentne budowanie marki Państwa firmy.

 

Kontakt: biuro@inspiracjebiznesowe.pl, tel. 501-371-808


 

POWRÓT DO GÓRY